Löpgrenar:
M
35 60 M
1 Mattias Sunneborn -70 Spårvägens
FK 7.19
2 Joacim Tidblad -67 Hammarby
IF 7.82
M 35
400 M
1 Mattias Sunneborn -70 Spårvägens
FK 50.15
2 Theo Goodwill -66 Rånäs
4H 51.06
M 35
3000 M
1 Peter Koolmeister -68 Fredrikshofs
FIF 9,25.04
2 Jens-Lykke Mikkelsson -67 Hässelby
SK 9,47.83
3 Magnus Kvist -68 FK
Studenterna 10,17.81
4 Reinaldo Burgos -66 Tullinge-Tumba
FF 10,29.90
5 Stefan Norman -70 FK
Studenterna 11,08.32
M 35
1
M 40 60
M
1 Peter Hellgren -64 Bålsta 7.48
2
3
4 Erik Spjut -65 Danderyds
Athletics 8.52
M 40
200 M
1 Peter Hellgren -64 Bålsta 24.19
2
3
M 40
800 M
1 Mårten Westberg -61 Fredrikshofs
FIF 2.16,89
2 Ian Ferebee -63 Huddinge
AIS 2.28,49
3
M 40
3000 M
1 Lorenzo Nesi -65 FK
Studenterna 9,22.74
2 Mårten Westberg -61 Fredrikshofs
FIF 9,59.36
3 Petri Helminen -64 FK
Studenterna 10,24.46
4 Ruben Maldonado -61 FK
Studenterna 10,44.40
5 Olle Jorinder -62 FK
Studenterna 10,53.26
6 Tomas Gunnare -65 Fredrikshofs
FIF ej start
M 40
1 Erik Spjut -65 Danderyds
Athletics 9.98
M 45 60
M
1 Ingemar Ztorm -60 FK
Studenterna 7.90
2 Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshofs
FIF 9.33
3 Johan Löfstedt -59 IF
Linden ej
start
M 45
200 M
1 Theo Goodwill -66 Rånäs
4H 23.34
2 Ingemar Ztorm -60 FK
Studenterna 24.88
3 Sten Braesch-Andersen -54 FK
Studenterna 29.13
M 45
800 M
1
2 Sture Åhs -56 Flemingsbergs
SK 2,32.23
M
45 3000 M
1 Uhlie Evertsson -60 Boo
IF 9,56.03
2 Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshofs FIF 11,29.25
M
50 60 M
1 Tomas Eriksson -51 KFUM
Örebro friidrott 8.82
M 50
800 M
1 Kim Hedbom -54 Huddinge
AIS 2,30.66
2 Jan-Iwar Westlund -53 Hässelby
SK 2,31.06
3 Ingvar Sundling -53 Fredrikshofs
FIF bröt
M 50
3000 M
1 Lars Jonsson -54 Team
Skavsåret IF 10,20.24
2 Jan-Iwar Westlund -53 Hässelby
SK 11,01.39
3 Ingvar Sundling -53 Fredrikshofs
FIF 11,37.22
M 55
1 Börje Andersson -49 Rånäs 4H 8.36
2 Flemming Lindström -50 Rånäs 4H 8.50
3
4
5 Thomas Eriksson -51 KFUM Örebro 8.82
M 55
200 M
1 Börje Andersson -49 Rånäs
4H 27.47
M 55
400 M
1 Börje Andersson -49 Rånäs
4H 64.91
2 Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba
FF Disk.
M
55 800 M
1 Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba
FF 2,51.28
M 55 3000 M
1 Christer Gidwall -49 IFK
Tumba 11,56.34
M
60 60 M
1 Lennart Andersson -42 Råby-Rekarne
8.67
2 Hans Karlbom -45 Fredrikshofs
FIF 10.27
3 Sverker Unnes -43 Fredrikshofs
FIF 11.81
M 60
200 M
1 Lennart Andersson -42 Råby-Rekarne
28.67
M 60
800 M
1 Miles Fleetwood -41 Uppsala
LK 2,34.04
2 Nils Olsson -44 Huddinge
AIS 2,36.02
3 Sverker Unnes -43 Fredrikshofs
FIF 3,14.31
M 60 60
M HÄCK
1 Jan Söderström -42 Bromma
IF 10.36
2 Björn Oback -44 IFK
Tumba 10.66
3 Lars Stenberg -43 Älvsjö
AIK 10.79
4 Hans Karlbom -45 Fredrikshofs
FIF 12.11
M
65 60 M
1 Anthony Treacher -39 Fredrikshofs
FIF 8.70
2 Ingvar Lindqvist -38 IFK
Lidingö 8.84
M 65 200
M
1 Anthony Treacher -39 Fredrikshofs
FIF 28.59
2 Ingvar Lindqvist -38 IFK
Lidingö 29.79
3 Roland Ohlsson -40 IFK
Tumba ej
start
M 65 400
M
1 Anthony Treacher -39 Fredrikshofs
FIF 65.92
2 Ingvar Lindqvist -38 IFK
Lidingö ej
start
M
70 60 M
1 Bertil Hedström -34 Rånäs
4H 8.87
M 70
200 M
0 Lars Åke Hedlund -33 IK
Stål Disk.
M 70 60
M HÄCK
1 Bertil Hedström -34 Rånäs
4H 10.74
2 Lars-Åke Hedlund -33 IK
Stål 10.75
M 75
800 M
1 Yngve Fredin -30 Uppsala
LK 3,05.71
M
80 200 M
1 Rune Andersson -25 Hammarby
IF 49.85
M85 60m
1 Herbert Liedtke -18 Fredrikshofs
FIF 11.69
M 85 200 M
1 Herbert Liedtke -18 Fredrikshofs
FIF 41.64
M
85 400 M
1 Gösta Paulsson -21 Fredrikshofs
FIF 95.67
K 35 60
M
1 Anna Sunneborn -70 Spårvägens
FK 8.63
K 40 60
M
1 Lena Sundberg -61 IFK
Tumba 8.92
2 Jeanette Sténson-Hallgren -64 Huddinge AIS 10.11
K 40
200 M
1 Jeanette Sténson-Hallgren -64 Huddinge AIS 35.14
2 Lena Sundberg -61 IFK
Tumba ej
start
K 40
3000 M
1 Marianne Fricke -62 Hässelby
SK 11,14.93
2 Monica Franzén-Gorjizadeh-63 Hässelby
SK 11,59.09
K 45
3000 M
1 Carina Högblom -58 Hammarby
IF 13,52.23
K 50 60
M
1 Lilly Wizén -55 FGF
Gotland 9.17
2 Ulla Karnebäck -53 IFK
Tumba 9.46
3 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs
FIF 9.86
K 50
200 M
1 Ulla Karnebäck -53 IFK
Tumba 32.15
2 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs
FIF 33.86
K 50
400 M
1 Lilly Wizén -55 FGF
Gotland 66.49
2 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs
FIF 80.19
K 55 60
M
1 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start 9.14
2 Ulla Littenheim -47 Uddevalla
IS 9.88
K 55
200 M
1 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start 30.68
2 Ulla Littenheim -47 Uddevalla
IS 30.90
K 55
800 M
1 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start 2,46.59
2 Ulla Littenheim -47 Uddevalla
IS 2,49.22
K 60 60
M
1 Ulla Bodén -42 FGF
Gotland 10.69
2 Marie Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs
FIF 14.46
K 60
200 M
1 Ulla Bodén -42 FGF
Gotland 36.39
2 Marie Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs
FIF 55.33
K 60
800 M
1 Gudrun Fleetwood -43 Uppsala
LK 3,06.78
K 65 60
M
1 Kristina Carlsson -40 IFK
Tumba 10.57
K 65
200 M
1 Kristina Carlsson -40 IFK
Tumba 36.01
K 65
400 M
1 Kristina Carlsson -40 IFK
Tumba 80.74
Kast- och
Hoppgrenar:
M
35 HÖJD
1 Joakim Tidblad -67 Hammarby
IF 1.47
M 35 LÄNGD
1 Joacim Tidblad -67 Hammarby
IF 5.92
2 Mikael Magnusson -66 IFK
Tumba 4.55
M 40 HÖJD
1 Erik Spjut -65 Danderyds
Athletics 1.65
M 40 LÄNGD
1 Erik Spjut -65 Danderyds
Athletics 5.46
M 40 TRESTEG
1 Stefano Tomai -65 FK
Studenterna 11.57
2 Peter Engström -63 Huddinge
AIS 10.30
M 40 KULA
1 Bengt Pettersson -61 FK
Studenterna 13.07
2 Patrick Ekström-Jöe -63 Järvsö
IF 10.68
3 Erik Spjut -65 Danderyds
Athletics 10.15
M 40
VIKT 18,00
1 Patrick Ekström-Jöe -63 Järvsö
IF 8.68
M 45 HÖJD
1 Björn Lindén -59 Hammarby
IF 1.47
2 Torbjörn Persson -59 Tyresö
FK 1.44
M 45 LÄNGD
1 Johan Löfstedt -59 IF
Linden 4.43
2 Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshofs
FIF 3.92
M 45 TRESTEG
1 Johan Löfstedt -59 IF
Linden 8.88
M 45 KULA
1 Torbjörn Persson -59 Tyresö
FK 10.61
2 Göran Nilsson -56 Huddinge
AIS 10.08
3 Björn Lindén -59 Hammarby
IF 9.04
4 Johan Löfstedt -59 IF
Linden 7.74
M 45
VIKT 18,00
1 Göran Nilsson -56 Huddinge
AIS 8.97
2 Torbjörn Persson -59 Tyresö
FK 8.67
M 50 LÄNGD
1 Sture Holmberg -51 Huddinge
AIS 5.03
M 50
KULA 6,0
1 Alpo Tornikoski -54 Tullinge-Tumba
FF 11.58
2 Staffan Nystrand -55 Fredrikshofs
FIF 8.51
M 55 HÖJD
1 Jan de Besche -50 Turebergs
FK 1.41
2 Kjell Andersson -50 Hammarby
IF 1.32
M 55 LÄNGD
1 Antti Lindstedt -49 Tullinge-Tumba
FF 4.34
2 Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba
FF 3.69
M 55 TRESTEG
1 Kjell Andersson -50 Hammarby
IF 9.27
2 Antti Lindstedt -49 Tullinge-Tumba
FF 8.56
M 55
KULA 6,0
1 Jöran Westberg -47 Huddinge
AIS 12.30
2 Antti Lindstedt -49 Tullinge-Tumba
FF 9.19
3 Georg Boström -47 Mälarhöjdens
IK 6.56
M 55
VIKT 11,34
1 Jöran Westberg -47 Huddinge
AIS 14.12
2 Georg Boström -47 Mälarhöjdens
IK 6.95
M 60 HÖJD
1 Hans Karlbom -45 Fredrikshofs
FIF 1.50
2 Gunnar Ekstedt -43 Hässelby
SK 1.47
3 Sven-Ola Komstadius -44 IFK
Tumba 1.38
4 Lars Kronlund -42 Munsö
IF 1.35
M 60 LÄNGD
1 Lars Kronlund -42 Munsö
IF 4.26
2 Sven-Ola Komstadius -44 IFK
Tumba 4.01
M 60 TRESTEG
1 Lars Stenberg -43 Älvsjö
AIK 10.25
M 60
KULA 5,0
1 Håkan Jakobsson -44 FGF
Gotland 12.81
2 Mike Hazlewood -45 Huddinge
AIS 11.48
3 Sven-Ola Komstadius -44 IFK
Tumba 10.05
4 Lars Kronlund -42 Munsö
IF 10.04
M 60 VIKT
9,08
1 Mike Hazlewood -45 Huddinge
AIS 14.70
2 Håkan Jakobsson -44 FGF
Gotland 14.27
M 65 HÖJD
1 Carl-Erik Särndal -37 IFK
Lund 1.59
2 Douglas Olsson -40 Huddinge
AIS 1.35
M
65 LÄNGD
1 Leif Eklund -39 IFK
Lidingö 4.48
2 Anthony Treacher -39 Fredrikshofs
FIF 4.23
M 65 TRESTEG
1 Leif Eklund -39 IFK
Lidingö 9.47
2 Anthony Treacher -39 Fredrikshofs
FIF 8.95
M 65 KULA
5,0
1 Kjell Adolfsson -40 Westermalms
IF 12.20
2 Bo Sundström -40 IK
Heros 10.62
3 Reijo Oksman -36 Råby-Rekarne 10.35
4 Hans Serrander -37 Råby-Rekarne 10.31
5 Leif Eklund -39 IFK
Lidingö 10.23
6 Douglas Olsson -40
7 Ove Edlund -39 Nyköpings
BiS Fi 8.90
8 Sten-Åke Sköld -37 Gillberga-Lista
IF 8.75
M 65 VIKT 9,08
1 Hans Serrander -37 Råby-Rekarne 12.40
2 Bo Sundström -40 IK
Heros 11.92
3 Douglas Olsson -40 Huddinge
AIS 11.21
4 Reijo Oksman -36 Råby-Rekarne 11.08
5 Kalle Auivinen -40 Tullinge-Tumba
FF 10.89
M 70 KULA 4,0
1 Bernard Karlsson -33 Hässelby
SK 13.09
2 Östen Edlund -34 Ragunda
IF 11.81
3 Matti Lahnalakso -34 Huddinge
AIS 11.60
M
70 VIKT 9,08
1 Östen Edlund -34 Ragunda
IF 12.69
2 Bernard Karlsson -33 Hässelby
SK 9.51
M 75 HÖJD
1 Åke Lion -27 IFK
Tumba 1.03
M 75
KULA 4,0
1 Åke Lion -27 IFK
Tumba 8.46
M 80 HÖJD
1 Werner Öhrn -23 IFK
Tumba 0.98
2 Rune Andersson -25 Hammarby
IF 0.98
M 80 TRESTEG
1 Werner Öhrn -23 IFK
Tumba 4.84
M
80 KULA 4,0
1 Werner Öhrn -23 IFK
Tumba 7.73
K
35 LÄNGD
1 Anna Sunneborn -70 Spårvägens
FK 4.69
K 40 HÖJD
1 Lena Sundberg -61 IFK
Tumba 1.31
K 40 LÄNGD
1 Lena Sundberg -61 IFK
Tumba 4.66
K 40 TRESTEG
1 Lena Sundberg -61 IFK
Tumba 9.16
K 40
KULA 4,0
1
2 Lena Sundberg -61 IFK
Tumba 7.38
K 40
VIKT 9,08
1
K 45
KULA 4,0
1 Marie Carlström -60 IFK
Tumba 7.95
K 55 LÄNGD
1 Elisabet Augustyniak -46 Munsö IF 2.60
K 55
KULA 3,0
1 Elisabet Augustyniak -46 Munsö IF 6.39
2 Ingrid Forssman -46 Munsö
IF 4.88
K 60
KULA 3,0
1 Marie Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs FIF 3.66